Rijo - Dzisiaj 18:40:00

NBA (skrót od ang. National Basketball Association) – amerykańska zawodowa liga koszykówki, najbardziej prestiżowa liga koszykarska świata. W jej rozgrywkach biorą udział drużyny z USA i jedna z Kanady.(wikipedia)

Liga została założona w Nowym Jorku 6 czerwca 1946 jako Basketball Association of America (BAA). Nazwę National Basketball Association przybrała jesienią 1949 roku po połączeniu z rywalizującą National Basketball League. Pierwsze zespoły BAA to New York Knickerbockers, Boston Celtics, Philadelphia Warriors, Providence Steamrollers, Washington Capitols, Toronto Huskies, Pittsburgh Ironmen, Chicago Stags, Detroit Falcons, St. Louis Bombers i Cleveland Rebels

Pierwszym mistrzem NBA, w 1947 r,została drużyna Philadelphia Warriors.(wikipedia)

Dla mnie - BOMBA. Najlepsza liga świata w kosza  dalej gra. Ja kibicuje Detroit Pistons... Tu będziemy podawać wyniki meczy, newsy itd. A wy ? komu kibicujecie? Podzielcie się tym z nami!
Aha i jeszcze jedno.
Jeśli ktoś oprócz piłki nożnej strasznie interesuje się koszem, to tu podaje link najlepszego serwisu o NBA:

Wyniki:

Kapitalny występ Derona Williamsa przyczynił się do wygranej Utah Jazz nad Orlando Magic. W barwach drużyny Magików tylko 4 minuty zagrał Marcin Gortat i nie zdołał zdobyć punktów. Detroit Pistons dość niespodziewanie pokonali u siebie Denver Nuggets.

Utah Jazz - Orlando Magic 120:111

Niesamowita postawa Derona Williamsa w drugiej połowie meczu dała Utah Jazz zwycięstwo nad Orlando Magic. Rozgrywający Jazz w trzeciej i czwartej kwarcie zdobył 21 z 32 punktów, jakie rzucił w całym spotkaniu. Ponadto miał 15 asyst i 8 zbiórek. Carlos Boozer dodał do tego 20 punktów i 14 zbiórek. Najlepszym strzelcem Orlando był Vince Carter, który pojedynek z Utah zakończył z 34 punktami. Tylko 4 minuty na parkiecie przebywał Marcin Gortat. W tym czasie zdołał zaliczyć 2 zbiórki. Dla Orlando to 5. porażka w sezonie. Oprócz tego odnieśli 17. zwycięstw i są wiceliderami Konferencji Wschodniej.

Najlepsi strzelcy:

Jazz: Williams 32, Miles 22, Boozer 20

Magic: Carter 34, Howard 18, Barnes 17

Detroit Pistons - Denver Nuggets 101:99

40 punktów Carmelo Anthonyâ??ego nie wystarczyło Denver Nuggets, aby odnieść wyjazdowe zwycięstwo nad Detroit Pistons. Dla Lidera Nuggets był to już czternasty mecz w sezonie, w którym notował on co najmniej 30 punktów. Wśród gospodarzy prym wiódł skrzydłowy Charlie Villanueva, który spotkanie zakończył z 27 punktami, 5 zbiórkami i 5 asystami. Mimo zwycięstwa koszykarze z Detroit nadal mają ujemny bilans - 10-12. Tymczasem Nuggets z dorobkiem 16 zwycięstw i 7 porażek są wiceliderami Konferencji Zachodniej.

Pistons: Villanueva 27, Stuckey 25, Jarebko 12

Nuggets: Anthony 40, Billups 21, Smith 14

Washington Wizards - Boston Celtics 102:104

Rajon Rondo - autor 21 punktów i 11 asyst (10. double-double w sezonie) - poprowadził Boston Celtics do wyjazdowej wygranej nad Washington Wizards. Mecz ten był wyjątkowy dla Raya Allena, który zdobył 18 punktów i przekroczył barierę 20 000 punktów w karierze (jest 32. zawodnikiem w historii, któremu udała się ta sztuka). Dla Celtics było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu, dzięki któremu awansowali na pozycję lidera Konferencji Wschodniej.

Wizards: Arenas 25, Haywood 17, Jamison 16

Celtics: Rondo 21, Allen 18, Garnett 17