Football - There is beautiful

To co jest piękne...


#1 Dzisiaj 18:40:00

Rijo

Adminiuś;)

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 26-11-2009
Posty: 1002
Punktów :   

Co to takiego Freestyle football?

Pewnie każdy z was widział na oczy tricki którzy robili różni ludzie(choćby ktoś w mieście lub na jakimś filmiku). Te tricki to dyscyplina sportowa wywodząca się od piłki nożnej: Freestyle Football. A oto krótka metryczka:

Freestyle football - sztuka wykonywania trików piłką, głównie nogami, ale również innymi częściami ciała. Jest to nowa dyscyplina sportu, która liczy zaledwie kilka lat i nie jest bardzo rozpowszechniona. Freestyle football wywodzi się z piłki nożnej i powstał na drodze udoskonalania i wymyślania nowych sztuczek piłkarskich. Jednak pomiędzy zwykłą piłką nożną, a freestylem można zauważyć wiele różnic. Przede wszystkim we Freestyle Football nie gra się dla zwycięstwa, lecz dla samego piękna gry. Mimo niepozorności tej dyscypliny, wymaga ona bardzo dużej ilości treningu, poświęcenia, cierpliwości, wytrwałości i znoszenia bólu. Za ojca freestyle'u uważany jest Diego Maradona.

We Freestyle Football odbywają się także zawody, mistrzostwa (Świata, Europy itp.) oraz zjazdy, lecz największą oglądalnością cieszą się pokazy organizowane przez kilku freestylerów.

Style Freestyle

We Freestyle Football wyróżniamy 4 główne style:

    * Air - tricki wykonywane przez podbijanie piłki nogami
    * Upper - toczenie i trzymanie piłki na głowie, karku, klatce piersiowej
    * Sit down - tricki wykonywane na siedząco
    * Ground - zwody i tricki wykonywane na ziemi - najbardziej przydatne do gry w zwykłą piłkę nożną
***

Spoiler:

źródło: pl.wikipedia.org

Ja aktualnie uczę się LATW (Lemmens Around The World). jest strasznie trudny, ale wychodzi mi on coraz lepiej... A WY! Wypowiedzcie się na temat FF. Myślę że mamy tu paru pro:D

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.anielskametanoia.pun.pl www.happyharvest.pun.pl www.pokemon-fusion.pun.pl www.simr201019.pun.pl www.crimecraftforum.pun.pl